Agnieszka Lamparska-Karwowska

Agnieszka Lamparska-Karwowska

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a następnie 4-letnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W Ośrodku INTRA ukończyłam również Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego.

Moje doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stażu w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie, prowadząc konsultacje i terapię indywidualną w Poradni Zdrowia Psychicznego w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Vitamed, a także współpracując jako psychoterapeuta z dwoma prywatnymi gabinetami psychologicznymi w Warszawie.

W dotychczasowej pracy pomagałam przede wszystkim osobom borykającym się z lękami i stanami depresyjnymi, przeżywającym trudności w relacjach rodzinnych lub relacjach z partnerem, cierpiącym z powodu niskiej samooceny i doświadczającym bólu po rozstaniu. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Jestem również trenerem, specjalizuję się w tematyce asertywności, stworzyłam autorski program pracy indywidualnej nad asertywnością – Indywidualny Trening Asertywności. Prowadzę także grupowe treningi asertywności, a także warsztaty z zakresu komunikacji, profesjonalnej obsługi klienta czy umiejętności trenerskich.

Działam w Polskim Towarzystwie Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie Intra, którego jestem członkiem.

Moja filozofia pracy

W swojej pracy kieruję się filozofią zaczerpniętą z nurtu humanistycznego – dużą wartość ma dla mnie całościowe widzenie klienta z pełnią jego odczuć, pragnień, przekonań i wewnętrznych konfliktów. Wierzę, że to w kliencie drzemie potencjał ku zdrowieniu i ku rozwojowi, a rolą terapeuty jest stworzenie najlepszych warunków do tego, żeby ten potencjał się urzeczywistnił. Podstawowym narzędziem mojej pracy jest rozmowa, ale chętnie korzystam także z narzędzi gestaltowskich i poznawczo-behawioralnych, proponując moim klientom na spotkaniach drobne eksperymenty i ćwiczenia.

Kiedy spotykam się z klientem w gabinecie, szczególnie zależy mi na tym, żeby klient czuł się słuchany i rozumiany i żeby w bezpiecznej atmosferze mógł doświadczać siebie – swoich potrzeb, emocji, przeżyć. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, starając się zrozumieć jego wewnętrzny świat – sposób, w jaki odbiera rzeczywistość i sposób, w jaki na nią reaguje.

Terapię rozumiem jako stopniowe odkrywanie przez klienta tego, co jest dla niego naprawdę ważne w życiu, co czyni go szczęśliwym, daje radość i siłę. Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie swój własny niepowtarzalny kompas i że tajemnicą pełnego życia jest zaufanie temu kompasowi i podążanie zgodnie z nim.

Moje credo jako psychoterapeuty

Terapia to dla mnie odkrywanie i uczenie się samego siebie, przeżywanie i porządkowanie wewnętrznego świata, nadawanie znaczenia przeszłym i teraźniejszym wydarzeniom. To zawierzenie sobie i swojej intuicji, w wyniku którego klient ma szansę odkryć, co jest dla niego naprawdę ważne. Wierzę, że najlepszym fundamentem pod budowanie szczęśliwego i pełnego życia jest właśnie wsłuchanie się w swój „wewnętrzny kompas” i podążanie zgodnie z nim.