Agnieszka Lamparska-Karwowska

Agnieszka Lamparska-Karwowska

Wykształcenie i doświadczenie

Jestem dyplomowaną psychoterapeutką, psychologiem i trenerem umiejętności miękkich. Mam ponad 10-letnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z pacjentami doświadczającymi różnych trudności. Pracuję w nurcie integracyjnym, szczególnie bliskie jest mi podejście humanistyczne. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a następnie 4-letnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W Ośrodku INTRA uzyskałam równie dyplom trenera w ramach Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie Intra. Stale rozwijam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie, a także prowadząc konsultacje i terapię indywidualną w Poradni Zdrowia Psychicznego w
Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Vitamed. Współpracowałam także z prywatnymi gabinetami psychologicznymi w Warszawie jako psychoterapeutka i trenerka asertywności. Od 8 lat prowadzę własną praktykę. Dla swoich pacjentów stworzyłam autorski program pracy indywidualnej z asertywnością – Indywidualny Trening Asertywności.

Posiadam również wieloletnie doświadczenie w obszarze HR, a także jako trener prowadzący szkolenia firmowe. Prywatnie jestem żoną i mamą.

Pomagam osobom, które doświadczają stanów lękowych i depresyjnych (w tym kobiety doświadczające depresji poporodowej), przeżywają trudności w relacjach lub w pracy zawodowej, cierpią na dolegliwości psychosomatyczne, borykają się z wypaleniem zawodowym. Pracuję z osobami, które wzrastały w rodzinach alkoholowych (DDA) i dysfunkcyjnych (DDD). Wspieram także młodych dorosłych, którzy potrzebują poukładać ważne dla siebie tematy.

Moja filozofia pracy

W swojej pracy kieruję się filozofią zaczerpniętą z nurtu humanistycznego – dużą wartość ma dla mnie całościowe widzenie klienta z pełnią jego odczuć, pragnień, przekonań i wewnętrznych konfliktów. Wierzę, że to w kliencie drzemie potencjał ku zdrowieniu i ku rozwojowi, a rolą terapeuty jest stworzenie najlepszych warunków do tego, żeby ten potencjał się urzeczywistnił. Podstawowym narzędziem mojej pracy jest rozmowa, ale chętnie korzystam także z narzędzi Terapii Gestalt, Terapii
Skoncentrowanej na Emocjach oraz Terapii Poznawczo-Behawioralnej, proponując moim klientom różne eksperymenty i ćwiczenia.

Kiedy spotykam się z klientem w gabinecie, szczególnie zależy mi na tym,
żeby klient czuł się słuchany i rozumiany i żeby w bezpiecznej atmosferze mógł doświadczać siebie – swoich potrzeb, emocji, przeżyć. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, starając się zrozumieć jego wewnętrzny świat – sposób, w jaki odbiera rzeczywistość i sposób, w jaki na nią reaguje.

Terapię rozumiem jako stopniowe odkrywanie przez klienta tego, co jest dla niego naprawdę ważne w życiu, co czyni go szczęśliwym, daje radość i siłę. Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie swój własny niepowtarzalny kompas i że tajemnicą pełnego życia jest zaufanie temu kompasowi i podążanie
zgodnie z nim.

Moje credo jako psychoterapeuty

„Terapia to dla mnie odkrywanie i uczenie się samego siebie, przeżywanie i porządkowanie wewnętrznego świata, nadawanie znaczenia przeszłym i teraźniejszym wydarzeniom. To zawierzenie sobie i swojej intuicji, w wyniku którego klient ma szansę odkryć, co jest dla niego naprawdę ważne.
Wierzę, że najlepszym fundamentem pod budowanie szczęśliwego i pełnego życia jest właśnie wsłuchanie się w swój „wewnętrzny kompas” i podążanie zgodnie z nim.”